SENIOR JAVA DEVELOPER

Job Category: SENIOR JAVA DEVELOPER
Job Type: Full Time
Job Location: Cluj Napoca;

Automotive industry

Cerințe:

Această oportunitate se adresează persoanelor care au acumulat experiență de 4+ ani în dezvoltarea aplicațiilor software utilizând Java EE / Spring și care dețin:

  • abilități de comunicare, lucru în echipă și o atitudine pozitivă
  • capacitatea de a identifica soluții creative în diverse etape de dezvoltare ale proiectului
  • cunoașterea limbii engleze la nivel avansat și a limbii germane la nivel mediu

Specificul proiectului:

  • aplicația este destinată unui client care activează în domeniul automotive
  • presupune implementarea unor standarde stabilite la nivel mondial privind măsurarea consumului de combustibil și a emisiilor CO2, precum și a emisiile poluante ale acestora
  • mașinile noi produse trebuie să respecte aceste standarde, altfel nu pot intra pe piață

Caracteristici tehnice: Java 8, gradle, Spring Boot, MySQL, Oracle

Responsabilităţi:

  • task-uri de development, estimări, code review, documente de specialitate
  • decizii de arhitectură, modelarea aplicaţiilor, concepere de prototipuri, proof of concept, mentoring (în funcţie de nivelul de experienţă)

Modul de lucru în echipă:

  • în echipe distribuite (RO&DE)
  • susţinere din partea colegilor cu experienţa în domeniul automotive
  • acces la know-how specific prin intermediul evenimentelor departamentului

Ce oferim:

  • dezvoltarea competenţelor tehnice şi de soft skills (sprijin în susţinerea de certificări, participarea la workshop-uri şi conferinţe tehnice şi de business, traininguri de soft-skills etc.)
  • un program de lucru flexibil
  • creşterea progresivă a zilelor de concediu
  • asigurare privată de sănătate
  • oferirea de suport în vederea extinderii cunoștințelor de limba germană
  • activităţi sportive individuale şi în echipă
  • participarea la evenimente interne

By applying to this job ad and transmitting your personal data to us, through electronic mail to any email address with the termination “antal.com”, through an online application on our web site or job advert posted on other site and or social networks (LinkedIn, Facebook etc), by calling the phone numbers communicated to you, you explicitly and unequivocally agree that this data will be processed by Antal International Romanian offices. The processing of the data will be in accordance with the information note: https://www.antal.com/privacy-policy-romanian . For any referral regarding the processing of personal data by us, please contact your personal data protection officer at rcarabadache@antal.com

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx