JAVA DEVELOPER MIDDLE LEVEL

Job Category: JAVA DEVELOPER MIDDLE LEVEL
Job Type: Full Time
Job Location: Timisoara

Specificul departamentului presupune dezvoltarea de noi soluţii IT pentru companii din domeniul asigurărilor.

Responsabilități și proiect

Specificul proiectului:

  • aplicația este folosită de către o companie internațională din domeniul asigurărilor;
  • produsul actual este un web app reprezentând un portal de Personal Service.

Caracteristici tehnice: Java, Spring Boot, Angular, Jenkins pipelines, Cloud Foundry, HATEOAS etc.

Contribuţia în cadrul proiectului presupune:

  • task-uri de development, estimări, code review, documente de specialitate;
  • deschidere la activități de mentoring/coaching (în funcţie de nivelul de experienţă), decizii de arhitectură, modelarea aplicaţiilor, concepere de prototipuri, proof of concept.

Modul de lucru în echipă:

  • colaborare în echipe distribuite (RO&DE);
  • accent pe metodologia Agile;
  • oferire și primire susţinere din partea colegilor cu experienţa în domeniu;
  • acces la know-how specific prin intermediul evenimentelor departamentului;

Cerințe:

Această oportunitate se adresează persoanelor care au acumulat 3 + ani experiență în dezvoltarea aplicaţiilor software utilizând Java şi care deţin:

  • abilităţi de comunicare, lucru în echipă şi skilluri de persuasiune;
  • experiență cu: Java 8, Spring Boot, Jenkins pipelines, REST API, Cloud
  • capacitatea de a identifica soluţii creative în diverse etape de dezvoltare ale proiectului;
  • abilități și deschidere la învățare continuă;
  • cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
  • avantaje ar fi:
    • limba germană B2/C1;
    • experiență anterioară tehnică pe aplicații web cu număr mare de utilizatori.

Ce oferim:

  • dezvoltarea competenţelor tehnice şi de soft skills (sprijin în susţinerea de certificări, participarea la workshop-uri şi conferinţe tehnice, traininguri de soft-skills etc.)
  • un program de lucru flexibil
  • creşterea progresivă a zilelor de concediu
  • asigurare privată de sănătate
  • suport în vederea extinderii cunoștințelor de limbă germană
  • activităţi sportive individuale şi în echipă
  • participarea la evenimente interne

By applying to this job ad and transmitting your personal data to us, through electronic mail to any email address with the termination “antal.com”, through an online application on our web site or job advert posted on other site and or social networks (LinkedIn, Facebook etc), by calling the phone numbers communicated to you, you explicitly and unequivocally agree that this data will be processed by Antal International Romanian offices. The processing of the data will be in accordance with the information note: https://www.antal.com/privacy-policy-romanian . For any referral regarding the processing of personal data by us, please contact your personal data protection officer at rcarabadache@antal.com

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx