Back-End Developer

Job Category: Back-End Developer
Job Type: Full Time
Job Location: Cluj Napoca;

Recrutam pentru clientul nostru implicat in dezvoltarea unui produs din aria financiar-bancară, folosit de către băncile din Germania.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul IT, informatică sau echivalent;
  • Experiență relevanta în proiecte cu componente de back-end;
  • Experiență relevantă în proiecte în cadrul cărora s-a utilizat Java; experiență în dezvoltarea bazelor de date (ex. JPA/Hibernate);
  • Competențe analitice și conceptuale, dorința de a asimila noi cunoștințe;
  • Capacitatea de a se integra și a lucra într-o echipă;
  • Experiență în domeniul bancar și financiar reprezintă un plus, dar nu este o necesitate – posibilitatea de a participa la traininguri interne;
  • Experiență în: Java EE, JPA/Hibernate, CDI, SQL, Oracle DB, C++, Source-Code Management (git/mercurial), Build (ant/gradle), IDE (Eclipse/IntelliJ), SQLPlus/SQLDeveloper Oracle, App-Server (WildFly, Liberty), Testframeworks JUnit
  • Germana: nivel avansat;
  • Nivel experiență: mid level

Responsabilitatile rolului:

  • Participarea la evaluările proiectului și la retrospectivele sprinturilor, cu scopul de a implementa activități de îmbunătățire continue;
  • Dezvoltarea aplicațiilor Java, utilizând Java EE, JPA/Hibernate, CDI, SQL, Oracle DB, C++, Source-Code Management (GIT/Mercurial);
  • Proiectarea, dezvoltarea și mentenanța aplicațiilor și componentelor JEE, JAVA și C++, într-o structură integrată de control al riscurilor;
  • Dezvoltare front-end cu tehnologii precum: JavaScript/React/CSS/XML;

Ce iti oferim:

  • dezvoltarea competenţelor tehnice şi de soft skills (sprijin în susţinerea de certificări, participarea la workshop-uri şi conferinţe tehnice, traininguri de soft-skills etc.)
  • un program de lucru semiflexibil
  • creşterea progresivă a zilelor de concediu
  • asigurare privată de sănătate
  • oferirea de suport în vederea extinderii cunoștințelor de limba germană
  • activităţi sportive individuale şi în echipă

By applying to this job ad and transmitting your personal data to us, through electronic mail to any email address with the termination “antal.com”, through an online application on our web site or job advert posted on other site and or social networks (LinkedIn, Facebook etc), by calling the phone numbers communicated to you, you explicitly and unequivocally agree that this data will be processed by Antal International Romanian offices. The processing of the data will be in accordance with the information note: https://www.antal.com/privacy-policy-romanian . For any referral regarding the processing of personal data by us, please contact your personal data protection officer at rcarabadache@antal.com

Allowed Type(s): .pdf, .doc, .docx